Субота, 23 вересня

Україна буде в НАТО – рішення саміту НАТО у Вільнюсі

Україна буде членом НАТО – про це йдеться у завершальному комюнюке саміту НАТО, який зараз відбувається у Вільнюсі. Фактично це головний підсумок зустрічі стосовно України. Повний текст документу містить 90 пунктів, при цьому великий блок стосується власне України. Він розмішений на сайті Альянсу.

Також країни НАТО домовились спростити процедуру вступу України, оскільки тепер нам не треба буде проходити процедуру ПДЧ. Пріоритети НАТО у питанні підтримки України залишаються незмінними – НАТО має намір і надалі постачати нашій країні необхідну летальну та нелетальну допомогу.

Водночас у документі не міститься конкретних пунктів процедури вступу України до НАТО, що викликало гостру критику з боку Президента України Володимира Зеленського, який відвідав Вільнюс.

Також у документі привітали участь у саміті президентів Молдови та Грузії. Саміт НАТО однозначно назвав росію країною-агресором: «Росія несе повну відповідальність за свою незаконну, невиправдану та неспровоковану агресивну війну проти України, яка серйозно підірвала євроатлантичну та глобальну безпеку, і за яку вона повинна нести повну відповідальність». НАТО підтвердило територіальну цілісність України, включно з Кримом та те, що росія повинна понести відповідальність за всі свої злочини.

11-12 липня у столиці Литви відбувається саміт НАТО. Участь у ньому також бере українська делегація на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.