Середа, 27 вересня

Угорщина утримує 11-ть українських військовополонених. Підстави – невідомі

11 українських військовополонених зараз перебувають у якості бранців. на території Угорщини. Український МЗС зараз не знає, на яких підставах їх утримують в Угорщині та чому досі не відпускають в Україну – про це у коментарі Суспільному розповів радник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін: «Вони все одно вважатимуться зниклими безвісти за особливих обставин, допоки ми не заберемо їх в Україну. Але далі питання про перемовини, про повернення, питання на яких підставах їх перевезли туди, це вже мають займатися правоохоронні органи і МЗС” — уточнив він.

При цьому про умови утримання українських полонених нічого не відомо, адже зустрічі з родичами дозволені лише лімітовані і не у місцях утримання.

“Зустрічі з родичами відбуваються наступним чином. Вони приїжджають — на території Угорщини селять в якомусь готелі чи хостелі, потім забирають і везуть в якесь місце, і туди також привозять хлопців. Тобто родичі не відвідують місця утримання, а їх привозять і буквально годину, максимум дві, спілкуються”, — пояснив Ангелін.

За його словами, родичам також нічого не кажуть щодо перспектив повернення українців додому, а інформацію про імена та прізвища цих полонених було отримано не в результаті офіційних перемовин: це були оперативні відомості.

Відомо, що всі вони є закарпатськими угорцями, громадянами України, які потрапили у російський полон. Про це раніше заявляли представники Російської православної церкви – саме ця організація передала їх Угорщині. Однак 9 червня речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що українське міністерство закордонних справ жодним чином не було поінформане про цю миротворчу ініціативу російської православної церкви.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.