Вівторок, 28 березня

У Польщі вимагають покарати архиєпископа за лист патріарху Кірілу

Скандал у Польщі. Глава Польської автокефальної православної церкви архиєписком Сава привітав патріарха Московського Кіріла з річницею інтронізації. Громадськість обурена і вимагає в президента Анджея Дуди покарати священнослужителя.

Як пише Gazeta.pl, ця історія закрутилась ще на початку лютого ц.р., коли архиєписком Сава надіслав Кірілу листа, в якому привітав того з 14 річницею інтронізацїї. Лист висів на сайті Російської православної церкви поряд з іншими нечисленними привітаннями, зокрема від Путіна, Лукашенка та мера Москви. «Під час Вашого патріаршого служіння Російська Православна Церква, завдяки зусиллям Вашої Всесвятості, засяяла духовним відродженням і є прикладом для інших», — написав в ньому польський архиєпископ.

Не оминув він у листі і «ситуацію» в Україні, зазначивши, що «ворогу віри не подобається стабільність Церкви і він намагається її зруйнувати. Про це свідчить те, що сталося в Україні».

Польське суспільство витівка глави Польської автокефальної православної церкви обурила, адже відомо, що Кіріл благословив російські війська на війну проти України. Зокрема, група антикомуністичних опозиційних діячів звернулась з петицією до президента Анджея Дуди, закликавши його покарати архиєпископа Саву. Річ в тому, що той з 1996 року має звання бригадного генерала. Активісти наполягають, щоб його позбавили цього звання.

Канцелярія Анджея Дуди уже відреагувала на петицію. Там відповіли, що позбавити Саву генеральського звання можна лише за рішенням суду або ж у разі втрати ним громадянства. Однак активісти не відступають. Вони звернули увагу, що в повноваженнях Дуди притягнути архиєпископа до суду.

Сам одіозний архиєпископ запевняє, що від початку засуджував вторгнення Росії в Україну.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.