п`ятниця, 24 березня

Столтенберг закликав терміново поставити в Україну обіцяні танки

Країнам-членам НАТО слід терміново виконати обіцянки щодо постачання в Україну західних танків, наголосив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг на брифінгу за підсумками тристоронньої зустрічі Україна-ЄС-НАТО, що відбулася в Брюсселі.

«Вітаю рішення членів НАТО щодо танків і навчання українських військ. Необхідно терміново виконати всі ті обіцянки», — сказав він.

Генсек НАТО вкотре розклав по поличках, що у війні в Україні саме Росія виступає агресором, затіявши імперську загарбницьку війну, а Україна захищається. І Захід підтримує право України на самооборону, закріплене в статуті ООН.

«Путін не повинен перемогти. Ми повинні дати Україні все для перемоги, щоб вона восторжествувала як незалежна суверенна держава в Європі», — сказав Єнс Столтенберг.

За його словами, стало очевидно, що РФ перейшла до війни на виснаження, але і в НАТО не сидять склавши руки, а посилено займаються тим, щоб наростити виробництво зброї і боєприпасів.

Столтенберг розповів, що під час тристоронньої зустрічі на прохання України було вирішено, що НАТО допоможе Україні розробити ефективну, прозору систему закупівель озброєнь. Також було домовлено про зустріч експертів із закупівель з НАТО, ЄС та України, на якій вони розглянуть, що ще можна зробити, щоб забезпечити Україну необхідною зброєю.

«Майбутнє України — в Євроатлантичній родині», — заявив Столтенберг, зазначивши, що після війни потрібно буде втілити довгострокові заходи щодо безпеки України, щоб «Росія не продовжувати руйнувати європейську безпеку і розірвати коло російської агресії».

На закінчення генсек НАТО висловив жаль з приводу того, що Росія «призупинила», як висловився сьогодні президент РФ Володимир Путін, участь в Угоді зі США щодо нерозповсюдження ядерної зброї. «Я хотів би, щоб Росія переглянула це рішення ще раз», — сказав Столтенберг.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.