Субота, 2 грудня

Росію треба підпалювати з центру – експерт

Події на Північному Кавказі не призведуть до загальноросійських заворушень – про це в інтервʼю нашому виданню заявив керівник Центру політичних студій «Доктрина» Ярослав Божко.

Він зазначив, що заворушення, які стались у кількох регіонах росії, які розташовані на Північному Кавказі, де розлючений натовп місцевих мешканців-мусульман, які вчинили єврейський погром стався з кількох причин. Найперше безпосереднім поштовхом до нього стали події у Палестині, оскільки ці молоді люди все це чинили з прапорами Палестини в руках. І у цьому плані події на Північному Кавказі цілком схожі з тим, що відбувалось цими ж днями у Берліні, Парижі чи в тому ж таки Ізраїлі, де подібні дії вчинили представники тамтешніх арабських громад. І таким чином іслам став глобалізуючим чинником – зазначив експерт.

Однак є тут і своя північно-кавказька специфіка. Найперше ці події не відбулись у Чечні, тому що ця республіка перебуває під жорстким контролем, у тому числі й інформаційним з боку Кадирова. До того ж Чечня щедро фінансується з федерального центру на відміну від того ж таки Дагестану, який таких  дотацій не має.

Однак є своя відмінність і від інших російських республік із значним мусульманським населенням, як от Татарстан чи Башкирія. На північному Кавказі переважає молоде населення, у 1-2 поколінні – вихідці з села. Натомість у Татарстані населення і старше, і більш урбанізоване. Дагестан не має домінуючого етносу, нема такого народу, як дагестанці,  а є цілий конгломерат невеликих етносів у кілька десятків тисяч, а часто у кілька сотень людей. Можу припускати, що в такому народі всі між собою, принаймні через одну-дві людини знайомі, відповідно будь-яка інформація моментально поширюється, такі народи легко мобілізувати.

«У будь-якому разі сподіватись, що події на околиці імперії перекинуться на інші регіони і стануть поштовхом до загальноросійського бунту не доводиться. Такі події легко локалізуються. На практиці росію треба розхитувати з центру. Наприклад повторення пригожинського бунту, чкий може поширитись вже і далі. Регіони чекають, хто в Москві стане новим царем» — зазначив Ярослав Божко.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.