Четвер, 7 грудня

Росія спробує захопити в 2018 році три країни – The National Interest

У 2018 році Росія може спробувати захопити країни Балтії: Литву, Латвію і Естонію.

Про це повідомляє американський журнал The National Interest.

Посилаючись на дані RAND Corporation, видання підрахувало, що окупувати три прибалтійські країни Росія зможе, використавши 845 тисяч солдатів.

“У трьох країн Балтії населення – 6,2 мільйона чоловік, близько 22 тисяч солдатів і 450 одиниць артилерії, але немає танків або літаків. Росія може зібрати 845 тисяч – 300 тисяч тільки на заході Росії – за підтримки 2600 танків, 5500 артилерійських знарядь і майже 1400 бойових літаків. Планування звичайного конфлікту з Росією було б безглуздим “, – зазначає автор статті Міхаель Пек.

Він підкреслює, що таку військову операцію Москва може розгорнути блискавично, не витративши багато ресурсів, адже Росія більша за три країни Балтії.

“Не дивлячись на масовий спротив, авторитарна нація, така як Росія, може просто вибрати поглинання витрат на окупацію всієї або частини Прибалтики. Стратегія змішаної війни Росії, яка використовує недороге поєднання місцевих нерегулярних сил, підтримуваних спецназу і деяких регулярних військ, буде відносно дешевим способом захоплення території Балтії “, – запевняє Пек.

Так як військовий опір буде безглуздим, автор статті радить жителям країн Балтії готується до партизанської війни. Правда, і така боротьба з росіянами може провалитися, так як “контр-партизани” в особі російськомовного населення можуть стати добровільними союзниками окупантів.

У статті йдеться і про те, що Прибалтійські держави мають план захисту від вторгнення Росії: мобілізувати суспільство.

За словами двох дослідників з RAND Corporation, якщо Естонія, Латвія і Литва почнуть війну, їх цивільне населення зіграє велику роль в цій боротьбі, правда, не по вибору, а з обов’язку.

У статті наголошується, що Естонія підтримує заклик в армію з 1990-х років, і Литва відновила проект в 2016 році, а в Латвії все ще є волонтерські збройні сили. Але Латвія розглядає питання про те, чи слід викладати навички військової і цивільної оборони всім учням старших класів (як це було в СРСР).

“Врешті-решт, ніяка розумна стратегія не може змінити той факт, що Росія велика, а прибалтійські держави маленькі”, – резюмує автор.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.