Середа, 22 березня

Понад 30 країн закликали МОК заборонити спортсменам з Росії і Білорусі виступати на Олімпіаді-2024

34 країни світу, в тому числі США, Велика Британія та Польща, попросили Міжнародний олімпійський комітет (МОК) скасувати прийняте минулого тижня рішення, яким той дозволив росіянам та білорусам участь в спортивних змаганнях в статусі нейтральних спортсменів.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів спорту та культури цих країн.

На їхню думку, МОК не мав підстав приймати таке рішення, оскільки відтоді, як минулого року він увів заборону російським і білоруським спортсменам на участь в Олімпіаді, «ситуація в Україні продовжує погіршуватись», а Росія і Білорусь порушили олімпійське перемир’я.

Крім того, підписанти заяви сумніваються, що нейтральність представників держави-агресора та її союзника буде дотримано.

«Є серйозні побоювання з приводу того, наскільки реально для російських та білоруських спортсменів змагатися на нейтральній основі з огляду на те, що вони безпосередньо фінансуються та підтримуються їхніми державами. Поки робоча модель «нейтралітет» не буде докладно викладена, російські та білоруські спортсмени не повинні бути допущені до змагань», — сказано в заяві.

Росія та Білорусь, зазначено в ній, можуть «прокласти шлях до повного повернення своїх спортсменів у міжнародне спортивне співтовариство, припинивши розпочату війну».

Які країни підписали заяву

США, Канада, Велика Британія, Австрія, Бельгія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Південна Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія та Швеція.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.