Середа, 1 лютого

Ноїв ковчег: археологи заявили, що знайшли найголовнішу загадку Біблії

Вчені з інституту Bible Archaeology, Search & Exploration Institute заявили, що знайшли легендарний Ноїв ковчег.

Як передає видання Islam-Today, археологи говорять про наявність доказів існування Ноївого ковчега на горі Тахт-е-Сулеймана (Трон Соломона або Сулайман-Тоо).

Представники інституту впевнені, що ковчег, рятуючись від потопу, дійшов до території сучасного Ірану.

За словами президента інституту Боба Корнюка, експедиція виявила 400-футовий об’єкт, який нагадує залишки Ноївого ковчега. Дослідження об’єкта, за його словами, триває. Вчені інституту стверджують, що згаданий в Біблії об’єкт «Арарат», який, як вважається, відноситься до гори Арарат у Туреччині, насправді відноситься до гірської області Древнього Вавилона.

Ноїв ковчег — згідно Біблії, це судно, яке збудував Ной для порятунку себе, сім’ї і тварин. Коли Ною, за біблійною легендою, виповнилося 600 років, Бог задумав знищити рід людський, бо той морально розкладався. Ною надали шанс вижити. Бог закликав Ноя до себе, наказав йому побудувати дерев’яний ковчег і гарненько просмолити його. Коли все було готове, Ною веліли увійти в ковчег зі своїм сімейством, а також взяти з собою тварин. На все повинно було піти 7 днів. Як тільки останні тварини ступили на ковчег, почався потоп, який тривав 150 днів. Коли він скінчився, ковчег за легендою, опинився на Араратських горах.

Існування Ноївого ковчега

З приводу існування Ноївого ковчега думки різняться. Тільки частина людей вважають, що такий факт дійсно мав місце близько 4400 років тому. Пошуки ковчега ускладнює те, що площа гірської системи Арарат досягає 1300 кв. км – це гігантський район, розташований у східній частині Туреччини. З урахуванням минулих століть, вулканічних вивержень, виявити якісь предмети, що залишилися від ковчега, складно.

В Біблії прямо сказано, що Ноїв ковчег опинився на Араратських горах, але чи малася на увазі саме гірська місцевість Туреччини, невідомо. Вважається, що Ной будував судно в Месопотамії. Ті, хто писав Біблію, черпали знання з вавілонських літописів, які створювали на основі шумерських легенд – швидше за все, мали на увазі Кордиєнські гори (на кордоні Туреччини та Сирії).

Нагадаємо, нещодавно вчені назвали найгірший рік в історії людства. Таким роком виявився не 1347 році, коли почалося друге і саме страшне нашестя чуми на Європу – «Чорна смерть забрала, за різними даними, від 60 до 75 мільйонів людських життів. Це навіть не роки Голокосту в XX столітті. Вчені Гарвардського університету вважають, що найгіршим роком в історії людства був 536 від Різдва Христового – припадав на період правління Юстиніана I.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.