Субота, 2 грудня

Лякає не Трамп, а невизначеність, сама система в США дуже міцна — Олександр Черненко

“Для України краще прогнозованість американської політики, яку зараз уособлює Джо Байден. Натомість небезпечним є не так Дональд Трамп, як невизначеність, непрогнозованість, які пов’язані з ним” — про це заявив нашому кореспонденту в інтерв’ю екс-народний депутат та екс-голова КВУ Олександр Черненко.

Теперішня риторика Трампа не є позитивною для України. Водночас на нашу користь грають міцність інституцій амениканської політичної системи. “Найперше треба розуміти, що в самій Республіканській партії є дуже сильна підтримка України, крім того там є потужне антитрампістське крило” — зазначив Олександр Черненко.

Водночас зміна президента США не означає різкої зміни політики і завдяки їх виборчій системі. Найперше у США розведені у часі президенстські та парламентські вибори — зазначив Олександр Черненко. Однак це ще не все. Американський парламент складається з Конгресу та Сенату вибори до яких так само розведені в часі. А у самому Сенаті зміна складу відбувається на ротаційній основі — міняється лише третина його складу, що так само забезпечує його стабільність.

Тобто Трамп, навіть у випадку перемоги, матиме справу із старим парламентом. Єдине, що він зможе робити — це спробувати хитнути систему.

Однак навіть тут є запобіжник, який буже чинним принаймні перший рік його правління — американський бюджет, який на той момент вже буде ухваленим.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.