Неділя, 4 червня

День вишиванки у Парижі: Українці організували патріотичний танцювальний флешмоб

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки українська громада у Парижі та Об’єднання українців у Франції організувала патріотичний танцювальний флешмоб. Півтора десятка учасників, одягнених у барвисті вишиванки, долучилися до виконання українського народного танцю – гопака у середмісті французької столиці.

“Заходи до Дня вишиванки ми проводимо у Парижі вже традиційно. Ми були однією з найперших діаспор світу, яка підтримала свого часу ініціативу Сашка Ткаченка і Лесі Воронюк стосовно святкування Дня вишиванки, зробили свій внесок, щоб зробити його державним святом. Це чудова ініціатива. Ми святкуємо День вишиванки у різних форматах. Цього року ми підготували танцювальний флешмоб. Гопак однозначно був обраний не просто так. Зважаючи на війну, яка триває у нашій країні вже 9 років, ми обрали саме цей танець, бо гопак – це, по суті, військовий танець. Він має елементи боротьби, які заклали наші пращури”, – каже членкиня Об’єднання українців у Франції й організаторка заходу Оксана Чорна.

Учасниками флешмобу стали українці різного віку, притім лише троє з них є професійними танцівниками, решта ж ніколи не займалися танцями. Проте завдяки мотивації і після низки репетицій з хореографом учасники реалізували ідею щодо танцювального флешмобу. Усі виконавці – це ті члени громади, які протягом останніх півтора року у Парижі у режимі нон-стоп підтримували акції спротиву проти російської агресії.

“Для мене сьогодні виконувати гопак – це можливість показати світові, що Україна сильна і обов’язково переможе. А окрім того, я дуже люблю танцювати”, – каже учасниця флешмобу Оксана Басович. Організатори заходу додають, що надалі планують влаштувати мінігастролі, щоб збирати кошти для потреб Збройних Сил України.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.