Четвер, 28 вересня

Через протокол Зеленському забракло часу на всі можливі зустрічі у Вільнюсі

Сьогодні, 12 липня, другий день саміту НАТО у Вільнюсі, Володимир Зеленський присвятив зустрічам з керівниками .держав, як членів НАТО, так і союзників цієї організації, які взяли участь у саміті – про це він повідомив у своєму телеграм-каналі www.web.telegram.org/k/#@V_Zelenskiy_official . Всі зустрічі мали три пріоритети: «Перший – нові пакети підтримки для нашої армії на полі бою. Друге – вважаю, це запрошення до НАТО. Потребуємо розуміння, що ми маємо це запрошення на той час, коли безпекова ситуація це дозволить. Хочемо обговорити з нашими партнерами всі ці речі. І третє – ми обговоримо сьогодні гарантії безпеки для України на шляху до НАТО» — написав Володимир Зеленський.

Звісно, центральною була зустріч Володимира Зеленського із президентом США Джозефом Байденом. «Зустріч щонайменше вдвічі довша, ніж планувалося, і саме така змістовна, як потрібно. Якби протокол не зупинив зустріч, ми говорили б іще довше. Усі теми: тривала підтримка, зброя, політика, НАТО. Чітко бачимо, як завершити цю війну нашою спільною перемогою. Дякую, пане Президенте!» — написав після завершення Володимир Зеленський.

Також він мав зустріч з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, якому подякував за посилення нашої країни бронетехнікою. Канцлер Німеччини під час зустрічі повідомив про додаткові пускові установки «Петріот» та ракети до них. Британський прем’єр Ріші Сунак повідомив про додаткову далекобійну зброю для ЗСУ. Новий потужний оборонний пакет, включно з 30 «Бушмастерами» — про це йшлося на зустрічі з австралійським прем’єр-міністром Ентоні Албензі. Прем’єр-міністром Нідерландів Марк Рютте повідомив, що у серпні їх країна глотова розпочати підготовку українських пілотів. Домовились про конкретний внесок Нідерландів у зміцнення нашої ППО та артилерії. Французький президент Еммануель Макрон обіцяє допомогти далекобійною зброєю та додатковим інженерним обладнанням для розмінування.

Важливою була і зустріч з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом та Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. «Головне, що обговорювали, – нашу можливість відкрити вже в кінці цього року переговори щодо членства в Євросоюзі» — написав Володимир Зеленський.

Також Володимир Зеленський зустрівся з паном Премʼєр-міністром Нової Зеландії Крістофером Гіпкінсом.

11-12 липня у Вільнюсі проходить саміт НАТО.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.