Четвер, 21 вересня

Білоруські гвинтокрили прорвали польський кордон (фото, мапа)

1 вересня два білоруських гвинтокрила Мі-24 та Мі-8 порушили кордон із Польщею – про це повідомляє УНІАН з посиланням на польські ЗМІ. При цьому гвинтокрили йшли на гранично малій висоті, що ускладнило їх виявлення. Спочатку в командуванні польської армії заявили, що системи радіолокації не зафіксували порушення повітряного простору. “Перетин кордону відбувся в районі Біловежі на дуже низькій висоті, що ускладнювало виявлення радарними системами. Відтак, у ранковому повідомленні Оперативного командування родів військ заявили, що польські радіолокаційні системи не зафіксували жодного порушення повітряного простору Польщі”, – йдеться у повідомленні. Пізніше в Міноборони Польщі таки визнали факт порушення кордону. Однак гвинтокрили помітили мешканці села Біловежа, яке знаходиться поблизу кордону. Також у польському міністерстві оборони заявили, що білоруська сторона попередила їх про військові навчання на суміжній з кордоном території.

Натомість у Білорусі заявили, що твердження Польщі про порушення корону є надуманим і їхні гвинтокрили нічого не порушували.  

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак розпорядився посилити військовослужбовців на кордоні, а також повідомив про подію в НАТО.

Що важливо, 9 листопада 2021 року під час міграційної кризи на кордоні Білорусі з ЄС саме біля містечка Кринки та села Біловежа стався прорив двох великих груп мігрантів до Польщі.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.