Четвер, 7 грудня

Без зміни регламенту ООН її реформа не має сенсу — експерт

Якщо про реформу ООН заговорив не лише її генеральний секретар Антоніу Тутерреш, а й президент США Джо Байден, то це вже серйозно, така реформа може відбутись — про це розповів в інтерв’ю нашому кореспондентові керівник центру громадської анлалітики “Вежа” Валерій Клочок.

Однак поки не зрозуміло, що саме мав на увазі Джо Байден, коли під час виступу в ООН заявив про потребу реформувати Раду Безпеки.

Проблема у регламенті ООН, за яким 5 постійних членів Радбезу мають право вето на будь-яке рішення. “Якщо просто включити в Радбез ООН у якості постійних нових членів, то це не матиме жодного значення” — зазначив Валерій Клочок.

Як варіант — у новому регламенті ООН не повинно бути права вето, або ж варіант одноголосного голосування мінум один голос.

Водночас Валерій Клочок пояснив мотиви пропозиції Джо Байдена. Таким чином він хоче заручитись підтримкою країн глобального Півдня, які часто своїми ресурсами підтримують росію. Таким чином Байден хоче підняти їх статус для довготривалої підтримки України. Таким чином вдасться прискорити завершення затяжно. Російсько-української війни — зазначив експерт.

Нагадаємо, під час свого виступу в ООН президент США Джо Байден запропонував надати статус постійних членів Радбезу ООН низці країн, а саме

Індію, Бразилію, Німеччину, Японію та Південноафриканську Республіку.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.