Неділя, 28 травня

США дохідливо пояснили Єгипту, чому снаряди треба постачати в Україну, а не в рашку

Україна отримала нового союзника, натомість росія – втратила. Єгипет відмовився від своїх намірів постачати снаряди в росію, натомість тепер він їх передаватиме Україні – про це повідомляє https://lb.ua/ з посиланням на  The Washington Post . Така зміна позиції цієї північноафриканської країни відбулась після переговорів з високопосадовцями США, які знайшли переконливі аргументи для єгиптян.
Спочатку Каїр розглядав відправку до Москви 40 тисяч 122-мм снарядів Sakr-45. Це версія некерованих ракет для БМ-21 «Град». За деякими чутками, єгипетській лідер сказав, мовляв, це найменше, чим ми можемо віддячити росії. Але на початку березня Єгипет змінив думку і вирішив не надавати Росії боєприпаси. Натомість країна схвалила продаж снарядів калібру 152 мм та 155 мм для України.

Загалом  президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі схвалив таємне постачання  до Росії до 40 тисяч 122-мм реактивних снарядів “Сакр-45”, які можуть використовуватися в російських реактивних системах. Угода була таємною, однак про це дізнались у США, які є головним союзником Єгипту та переконали його відмовитись від цих намірів. Тож перед початком внонсованого українського наступу ЗСУ стануть ще міцнішими, натомість росія трохи послабла.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.