Неділя, 4 червня

Сьогодні 79-ті роковини геноциду кримськотатарського народу

Сьогодні в Україні відзначають 79-ті роковини початку геноциду кримськотатарського народу. Саме у цей день, 18 травня 1944 року, органи НКВС депортували всіх кримських татар, які проживали у Криму. Більшість із них було переселено у середньоазійські республіки. Володимир Зеленський, президент України, заявив, що цього року сьогоднішньою датою об’єднано два сенси – День вишиванки і початок депортації кримськотатарського народу радянською владою 79 років тому – інформує кримськотатарський ресурсний центр www.ctrcenter.org/

“Цього року – два сенси, об’єднані однією датою, 18 травня. 79 років тому у цей день радянська влада почала депортацію кримськотатарського народу. Народу, який хотіли стерти, позбавити дому, позбавити права на життя. Але народ зберігся. І житиме вільно!” – відзначив президент.

“Сьогодні на мені особлива вишиванка – з орнаментами, які символізують єдність українського і кримськотатарського народів. Символи нашої сили і нашого прагнення жити у своєму домі”, – повідомив президент.

Також сьогодні Кримськотатарський ресурсний Центр розпочав інформаційно-бордову кампанію присвячену цій даті. Усі борди демонструють українському суспільству страшні злочини російської влади проти людяності, які набувають системного характеру. Світ не засудив геноцид кримськотатарського народу у 1944 і ця безкарність породила нові злочини. Тепер РФ проводить геноцид і щодо українського народу.

Згідно з відомостями Національного руху кримських татар, який провів в середині 1960-х років перепис кримськотатарського народу, усього з Криму було вислано 238 500 осіб, а число загиблих у перші роки 46,2% від числа всіх висланих.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.