Четвер, 28 вересня

Що буде з Каховською ГЕС?

Водосховище Каховської ГЕС буде спрацьовано до «мертвої точки» орієнтовно до 10 червня – про це заявив в інтерв’ю керівник держкомпанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота. Якщо водозливна гребля якимось дивом вціліла в нижній підводній частині, то є ймовірність, що водосховище буде ще метри три з водою. Пік спуску водосховища був 6 червня, орієнтовно о 16-17 годині. Також 6 червня відбулось термінове засідання РНБО.

Головна проблема – без води залишиться значна частина Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей. У Херсоні очікується підняття води на 3 метри, орієнтовно 35-37 сіл буде затоплено. Протягом 7-10 днів уся вода з водосховище відійде у море.

Як першочерговий захід, «Укргідроенерго» запровадило економію води у верхніх водосховищах. Також на підприємстві очікують на деокупацію Каховки, після чого буде збудовано тимчасову греблю, що дозволить наповнити водою Каховське водосховище водою з верхніх водосховищ. Після цього почнеться будівництво нової станції на місці зруйнованої – зазначив Ігор Сирота. Взяти участь у її будівництві вже готові будівельні фірми з Італії та Туреччини. За попередніми розрахунками, її будівництво коштуватиме від $800 млн до $1 млрд. Окрім станції, треба буде будувати мостовий і залізничний перехід. При цілодобовій роботі на це піде 5 років. Вже найближчими днями українці побачать, яку роль відігравала Каховська ГЕС. І це не лише стабілізуюча роль для енергосистеми, а й постачання води для кількох мільйонів людей.

Як ми повідомляли раніше, 6 червня окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС.

Станція потужністю понад 300 МВт була побудована в середині 50-х років. Каховська ГЕС піднімає рівень води у Дніпрі до 16 м і створює Каховське водосховище, з якого починається Каховський канал, Північно-Кримський канал і канал Дніпро-Кривий Ріг.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.