Середа, 22 березня

СБУ нарешті висунула підозру ідеологу політичного русинства

Служба безпеки України нарешті повідомила підозру настоятелю Хресто-Воздвиженського собору міста Ужгород УПЦ МП отцю Дмитру Сидору, який, за інформацією СБУ пречетний до розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Зокрема йому інкримінується ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України, зараз вирішується питання про обрання йому запобіжної міри — про це повідомила прес-служба цієї силової структури.
Зокрема у грудні минулого року він ображав почуття українців, які вирішили святкувати Різдво 25 грудня. Загалом СБУ задокументувало 7 епізодів, коли священник принижував релігійні почуття інших людей. Судово-лінгвістична експертиза підтвердила його злочинні дії.
Отець Дмитро Сидор є одним з чільних діячів руху так званого політичного русинства, зокрема у 2008 році проголосив фейкову республіку Підкарпатська Русь. У 2006 році навіть балотувався до ВРУ за списками Блоку Наталії Вітренко. Є головою “Сойму підкарпатських русинів”, який фінансувався фондом “Русский мир”. 2012 року ужгородський суд вже призначав йому тюремний термін за посягання на територіальну цілісність України, однак тоді йшлося про умовний термін з відтермінуванням на 2 роки.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.