Четвер, 7 грудня

Румунія перекидає ППО ближче до кордонів з Україною, – ЗМІ

Румунія розміщує свою ППО ближче до населених пунктів на кордоні з Україною на Дунаї, де російські дрони атакують зернові об’єкти.

Також країна збільшує кількість військових спостережних пунктів і патрулів у цьому районі.

Про це пише Reuters.

Відомо, що такі дії Румунії разом із розміщенням чотирьох додаткових винищувачів США F-16 і розширенням безпольотної зони є ознакою “зростаючої стурбованості” країни та НАТО тим, що війна може перейти на її територію.

Після виходу 17 липня із “зернової угоди” рф почала атакувати українські порти та склади вздовж Дунаю, аби так перекрити основний альтернативний маршрут для експорту сільськогосподарської продукції з України.

Зокрема, цілями були українські порти Ізмаїл та Рені, обидва з яких розташовані через Дунай від Румунії.

У Reuters вказують, що окремі інциденти з падінням частин дронів у Румунії свідчать про ризик непорозуміння між росією та НАТО, спонукаючи румунські збройні сили посилити безпеку в цьому районі для захисту цивільного населення.

Армія побудувала два бомбосховища в невеликому селищі Плауру, всього за кількасот метрів від Ізмаїла, а мешканці навколишніх сіл отримують сповіщення на мобільні телефони, коли виявляють російські безпілотники, що прямують у їхньому напрямку.

Днями Міністерство оборони Румунії повідомило, що майже 100 американських військових і чотири винищувачі F-16 Fighting Falcon американського виробництва прибули на військову авіабазу Борча, розташовану приблизно за 150 км на південь від Ізмаїла.

Із середини вересня міністерство також збільшило безпольотну зону вздовж ділянки кордону з Україною до 30 км всередині Румунії й до висоти 4 000 метрів як стримувальний фактор проти російських безпілотників, які входять у повітряний простір Румунії для досягнення ворожих цілей.

Нещодавно генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що немає жодних доказів того, що російські удари поблизу українсько-румунського кордону були навмисним нападом на Румунію, але назвав їх “безрозсудними” та “дестабілізаційними”.

Представник міністерства оборони Румунії Костянтин Спіну наголосив, що немає жодних ознак того, що рф націлилася на Румунію, але характер атак на прилеглу українську територію робить практично неможливим запобігти всім порушенням.

“російські дрони літають на дуже малих висотах, іноді менше ніж 200 метрів (над землею)… вони побудовані таким чином, щоб найменше відображати хвилі радіолокацій”, – пояснив він.

У Reuters із посиланням на оборонний сектор Румунії заявили, що їм не відомо про жодний випадок, коли цілі російські безпілотники входили в повітряний простір Румунії, і що три відомі випадки падіння дронів або їх уламків на територію країни не були пов’язані з вибухівкою. Вони також розповіли про зміну російської тактики, яка може збільшити ймовірність помилок.

У липні, коли розпочалися бомбардування Дунаю, росіяни досягли успіху, оскільки Україна не розгорнула у цьому районі великі системи ППО.

Зараз ударні дрони часто літають нижче, що ускладнює попадання в них, вони часто прямують за течією Дунаю і прилітають групами, можливо, за допомогою фіктивних дронів, щоб виснажити оборону України.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.