Понеділок, 29 травня

Росію судитиме спеціальний трибунал

37 країн долучилося до створення спеціального трибуналу по злочинах агресії проти України – про це заявив міністр закодонних справ Дмитро Кулеба у своєму https://twitter.com/DmytroKuleba . «Сьогодні Володимир Зеленський провів важливий саміт основної групи Спеціального трибуналу, ініціатором якого стало Міністерство закордонних справ України. Спеціальний трибунал забезпечить правосуддя» — написав він.

У свою чергу Володимир Зеленський поширив основний документ саміту, у якому, зокрема, зазначається: «Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку народу України, який бореться за захист своєї незалежності на тлі російської агресії.

Ми підтримуємо принципи справедливого й тривалого миру, відображені у формулі миру Президента України Володимира Зеленського, необхідність того, щоб будь-який мир повністю відображав Статут ООН та Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН від 23 лютого 2023 року «Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всебічного, справедливого та сталого миру в Україні… Тому ми підтримуємо створення трибуналу для забезпечення ефективної відповідальності за злочин агресії проти України. Ми наголошуємо на важливості Коаліції як основної платформи для пошуку ефективного механізму та для вивчення юридичних і технічних питань, пов’язаних зі створенням такого трибуналу, і закликаємо інші держави та міжнародні організації приєднатися до нашої спільної роботи.»

Сам саміт відбувся 9 травня у дистанційному режимі. Коаліцію (Core Group) держав для створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії створили з ініціативи МЗС України. На цей час до її складу входить 37 держав, серед яких – країни  Групи семи, ЄС та деякі країни Глобального півдня.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.