Субота, 2 грудня

росія та Китай відкривають новий фронт, – ЗМІ

В Арктиці росія та Китай формують новий фронт проти Заходу.
Як відомо, рф вже давно заявляє про своє панування в Арктиці, а Китай має там власні комерційні та військові амбіції.

Про це пише Financial Times.

Зважаючи на те, що росія після вступу Фінляндії до НАТО “оточена” Альянсом на заході, півночі та сході, вона намагається зміцнювати свою геостратегічну перевагу в Арктиці та активізувала комерційну діяльність на морському шляху (ПМШ) – арктичних водах, на які рф має претензії.

Тому росія та Китай домовились створити для перевезень Північним морським шляхом спільну організацію. Прикордонна служба фсб оосії та Берегова охорона Китаю підписали двосторонню угоду про морське судноплавство в Арктиці. Між санкт-петербургом і Шанхаєм стартувало регулярне контейнерне судноплавство.

“Географічно рф тримає кермо у своїх руках, хоча Китай контролює гаманці”, – стверджує джерело.

Ситуація щодо арктичної діяльності росіян та китайців виникло після інцидентів у Фінській затоці 7-8 жовтня, коли було пошкоджено газогін Balticconnector і волоконно-оптичні підводні кабелі, що з’єднують Естонію з Фінляндією і Швецією.

Над всіма трьома ділянками під час інцидентів, за даними автоматичної системи ідентифікації, проходило судно NewNew Polar Bear, ймовірно, в тандемі з “Севморпутем” Росатомфлоту.

У будь-якому випадку – подвійна китайсько-російська присутність через інциденти у Балтійському морі, безумовно, занепокоїла союзників у НАТО. Північні води, схоже, є конкурентним морським середовищем – комерційним, політичним і дедалі більше військовим.

Відтак НАТО прагне запобігти конфлікту. Але Альянс також повинен стримувати ворогів і гарантувати безпеку своєї інфраструктури.

На цьому наголосив дмірал НАТО Роб Бауер. Отож, арктичні водні шляхи повинні залишатися вільними для загального блага.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.