Понеділок, 29 травня

Росія хоче розповісти в ООН свою версію про викрадення дітей з України

Країна-агресорка планує скликати неформальну зустріч Ради безпеки ООН, аби оголосити свою “правду” щодо ситуації із дітьми, яких вона вивозить з окупованих територій України та дозволяє всиновлювати в рф.

Як передає агентство AP, про це заявив постпред Росії при ООН Василій Небензя. 

Він наголосив, що Росія, яка у квітні почне головування у Радбезі ООН, попри те, що є країною-агресором, хоче скликати неформальну зустріч цього органу на початку квітня. Представники держави планують розповісти там про “реальну ситуацію” з дітьми, яких вивозять до Росії з окупованих України та всиновлюють там за спрощеною процедурою. 

Небензя зазначив, що плани організувати такий захід були нібито ще до того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської омбудсменки з прав дітей Марії Львової-Бєлової саме через практику РФ із примусового вивезення та всиновлення дітей. 

Постпред також заявив, що Росія нібито готова повернути вивезених дітей, “коли ситуація буде безпечною”. 

“Ми хотіли вберегти їх від небезпеки, яку становлять бойові дії. Ситуація щодо дітей, нібито примусово вивезених до Росії, повністю надумана. Ми хочемо продемонструвати це на неформальному засідання Радбезу”, – наголосив Небензя. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.