п`ятниця, 8 грудня

Російські спецслужби використовують дітей для фейкових мінувань в Україні, – СБУ

СБУ виявила групу підлітків, яка причетна до серії анонімних повідомлень про псевдомінування на Київщині та інших регіонах України.

“Найчастіше підлітки “мінували” будівлі органів державної влади, а також об’єкти соціальної інфраструктури. У жовтні минулого року вони одночасно повідомили про фейкові мінування 14 місцевих судів”, – йдеться у повідомленні.

Слідство з’ясувало, що злочинну діяльність учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби.

Для цього вони створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно запрошували неповнолітніх мешканців різних регіонів України.

За вказівками російських кураторів підлітки регулярно розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про “мінування”.

Так ворог намагався деструктивно впливати на внутрішню ситуацію в Україні.

Відомо, що “розсилку” здійснювали від сторонніх осіб та з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування своєї локації.

Під час розслідування співробітники СБУ викрили організатора групи – неповнолітнього мешканця Чернігівської області.

Згідно із даними СБУ, правопорушник контактував із представником російської спецслужби через месенджер, а той давав йому завдання.

Під час обшуку за адресою проживання псевдомінера виявили мобільний телефон та комп’ютер із доказами протиправної діяльності та комунікації з агресором.

Наразі у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів критичної інфраструктури, будівель чи споруд, які забезпечують функціонування органів влади, закладів охорони здоров’я, освіти, або якщо неправдиве повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинено повторно) тривають слідчі дії.

Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.