Четвер, 7 грудня

Посольство України розпочало евакуацію своїх громадян з Ізраїлю та сектора Гази

В Ізраїлі по допомогу звернулися приблизно тисяча осіб. Загалом на консульському обліку там перебувають майже 15 тисяч громадян України.

Про це повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Ми надаємо допомогу як посольство найуразливішим категоріям населення: це громадяни, які перебували на лікуванні, це громадяни з дітьми, які приїхали тимчасово, це туристи, у яких скасували рейси, і які залишилися без можливості виїзду”, – пояснив Корнійчук в ефірі телемарафону.

“На перший евакуаційний рейс ми вже фактично розповсюдили 200 квитків за, умовно кажучи, довоєнною ціною, до Румунії, на суботу. Я думаю, на неділю плануватимемо ще один рейс”, – повідомив посол і зауважив, що аеропорт “Бен-Гуріон” працює в штатному режимі, проте через ажіотаж зросла вартість квитків.

Також посольство надає допомогу громадянам, у яких немає можливості оплатити переліт.

“Ми надаємо екстрену допомогу тим особам, які справді довели, що у них немає жодних засобів до існування. Ми для цього залучаємо спонсорів, і десь п’ятеро-семеро осіб отримали допомогу, ми їх розмістили коштом спонсорів у мотелях на час до рейсу. Їх відправлять в до Європи найближчим часом”, – зазначив Корнійчук.

Окремо триває евакуація українців, які проживають у секторі Гази. У відділенні посольства України в Палестині на консульському обліку перебувають приблизно тисяча осіб, із них майже 300 проживають у секторі Гази.

“Завдання в тому, щоб евакуювати наших громадян. Наразі ініціативна група нам зібрала списки для евакуації на 160 приблизно осіб, і ця кількість постійно збільшується, на Єгипет через Рафах, і далі до будь-якої третьої країни, оскільки єгиптяни не дозволяють особам, навіть громадянам України, які в’їжджають як евакуйовані з Рафаха, перебувати понад 48 годин на їхній території”, – пояснив посол.

“Це комплексна проблема, з якою ми працюємо у співпраці з нашим посольством у Єгипті, координаційним штабом МЗС та Офісом президента. Я думаю, що за четвер-п’ятницю нам вдасться евакуювати максимальну кількість наших громадян із Сектора Гази”, – переконаний посол.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.