Понеділок, 29 травня

Посадовця Фонду держмайна розшукують через збитки на 500 млн грн.

Колишній голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко разом із спільниками завдав збитків Одеському припортовому заводу та обєднаній гірничо-хімісній компанії на понад 500 млн. грн, тож Національне антикорупційне бюро оголосило його в розшук. Про це повідомляє https://www.slovoidilo.ua/ з посиланням на інформацію НАБУ.

Разом із Сенниченком у розшук оголосили: Павла Присяжнюка, Андрія Гмиріна, колишнього виконувача обов’язків директора ОГХК Артура Сомова, колишнього в.о. директора ОПЗ Миколу Парсентьєва, а також власників компанії «Агро Газ Трейдінг» Володимира Колота та Олександра Горбуненка.

«Національне антикорупційне бюро України розшукує підозрюваних у кримінальному провадженні №12020000000000236 від 11.03.2020 за фактом створення злочинної організації та заволодіння коштами АТ «Одеський припортовий завод» та АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія». Сенниченко Дмитро Володимирович, 08.12.1973 року народження, підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 255 (у редакції Закону України від 05.04.2001 № 2341-III), ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України», – йдеться у повідомленні.

Раніше посадовцю повідомили про підозру у створенні злочинної організації, а також оголосили про підозру ще 8 особам. За версією слідства, ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко та інші особи здійснили два епізоди злочинної діяльності. Перший – щодо корупції на «Одеському припортовому заводі» (99,56% акцій належить державі). За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради «ОПЗ», які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. Підозрювані — тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора АТ «ОПЗ», два власники ТОВ — упродовж травня 2020-жовтня 2021 рр. незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольним їм ТОВ про переробку газу в карбамід та аміак. Це було зроблено, щоб і далі платити менше заводу за переробку сировини.

Згодом вони провели конкурс на постачальника сировини, однак провели його так, щоб перемогу отримав конкретний постачальник.

Другий епізод стосувався ОГХК. НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення «лояльного» в.о. директора АТ «ОГХК». Той, зі свого боку, на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.