Середа, 31 травня

Понад 80% поранених військових повертаються у стрій

Майже 82% українських військових, які отримали поранення чи захворіли, повертаються у стрій – про це повідомив президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк – повідомляє https://www.ukrinform.ua/. Цього вдалось досягти завдяки застосуванню ізраїльського досвіду, коли у військовий період об’єднуються зусилля військових та цивільних медиків – всі цивільні лікарні стають військовими.

Найголовніше, що 80% поранених отримують необхідну допомогу протягом так званої золотої години – смертність на етапі евакуації зменшилась до 1,35%.

Президент НАМН зауважив, що бійці з пораненнями в серце за 6-8 годин доправляються до наукових установ НАМН у Харкові, а за 12 годин – у столицю.

При цьому  лікарі Інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова та Інституту загальної та невідкладної хірургії імені Зайцева врятували 72 військовослужбовців з бойовою травмою серця та великих судин.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення рф в Інституті серцево-судинної хірургії імені Амосова проліковано 537 військовослужбовців з патологією серця та магістральних судин, з них 38 із бойовою травмою серця та судин.

Крім того, в установі прооперовано та проліковано понад 420 пацієнтів, які мали поранення серця та великих судин.

Своєю чергою лікарі Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені врятували зір 524 військовослужбовцям, лікарі Інституту отоларингології імені Коломійченка зберегли та відновили слух 901 військовослужбовцю.

Цимбалюк також зазначив, що контузія (акубаротравма) є одним з основних проявів мінно-вибухової травми і становить 6,6% – 7,1% в загальній структурі бойових санітарних втрат, 39,5% – серед усіх уражень ЛОР-органів.

На сьогодні акубаротравматичне ураження, як основне чи супутнє, мають понад 93% госпіталізованих постраждалих із зони бойових дій”, – зауважив фахівець.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.