Понеділок, 29 травня

Викидають навіть паски. Польща повністю заборонила ввіз зерна з України

Варшава  вирішила повністю заборонити імпорт зерна та іншого продовольства із України, щоб захистити місцевий сільськогосподарський сектор після того, як потік пропозиції знизив ціни в регіоні. Ця заборона набула чинності ввечері 15 квітня.

Але не лише зерно, під заборону попали всі хлібобулочні вироби і інше продовольство. На нові правила ввозу товарів до Польщі, (Устала Уряду містить понад 140 пунктів) одразу відреагувала Митна служба Польщі.

Українці, які мандрували до сусідньої країни після українського Великодня, скаржаться у соціальних групах, що митники Польщі викидають на кордоні навіть паски, які українці везли для польських родичів. Під заборону попали практично всі продовольчі товари з України: молочні вироби, яйця, випічка, хлібобулочні вироби тощо. 

«Заборона є повною, включаючи заборону транзиту через Польщу», – написав Міністер аграрного сектору Польщі Вальдемар Буда у twitter.

Він додав, що будуть вестися переговори щодо створення системи, яка гарантуватиме, що товари будуть проходити лише через Польщу.

Він також додав, що повний перелік заборонених для ввезення продуктів уже є у урядовому розпорядженні.

“Уряд прийняв постанову, яка забороняє ввезення до Польщі зерна, а також десятків інших видів продуктів харчування, я не можу їх назвати. Вони перераховані в додатку до цього розпорядження (…), від уже згаданого зерна до медової продукції, дуже-дуже багато чого», – сказав депутат сейму Ярослав Качинський. https://www.gov.pl/web/kas/zakazu-przywozu-z-ukrainy-produktow-rolnych

Міністерство аграрної політики та продовольства України 15 квітня заявило, що польська заборона суперечить існуючим двостороннім угодам щодо експорту, і закликало до переговорів для вирішення проблеми.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.