п`ятниця, 8 грудня

Польща офіційно перейменувала Калінінград (росія)

Відтепер місто Калінінград та область, які зараз входять до складу росії, має офіційно назву Królewiec. Щоправда польською мовою. 9 травня Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Республіки Польща рекомендувала використовувати польську назву Królewiec для міста Калінінграда та Калінінградської області – повідомляє https://www.volynnews.com/ з посиланням на польські медіа. Рішення набуло чинності 10 травня. У комітеті також вважають, що російська назва цього міста є штучною, не повʼязаною ані з містом, ані з регіоном.
«Події, повʼязані з нападом росії на Україну, навʼязуванням так званого русского міра та веденням росією інформаційної війни, змушують нас розглянути питання навʼязаних назв, які є дуже дискусійними та неприйнятними в Польщі», – зазначили у відомстві.

Крулевець, або російською Калінінградська область, увійшли до складу СРСР лише після ІІ Світової війни. Свою сучасну російську назву міста та область отримали лише у 1946 році на честь радянського партійного діяча Міхаіла Калініна.  До того він називався німецькою Кенігсберг, а польською – Крулевець, що є синонімами. Зараз це найзахідніша область росії. Вона є анклавом, який межує лише з Польщею та Литвою.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.