Понеділок, 29 травня

ПЦУ призначила нового намісника Києво-Печерської лаври, якому УПЦ МП заборонило священослужити

29 березня ПЦУ призначила виконувачем намісника Києво-Печерської Лаври архімандрита Авраамія (Лотоша), якому одразу УПЦ МП заборонило священослужити — повідомляє https://www.bbc.com/

Справа у тому, що ще тиждень тому архімандрит Авраамій співслужив владиці Онуфрію під час Богослужіння у Києво-Печерській лаврі. Таким чином він став першим, причому із найвищим саном, який може бути у монаха, хто відкрито перейшов до ПЦУ. Також відомо, що донедавна архімандрит Авраамій був членом Духовного синоду Києво-Печерської лаври. Блаженніший Митрополит Епіфаній задовольнив його прохання про перехід до монастиря ПЦУ та благословив виконувати обов’язки намісника.  Новий намісник Києво-Печерської лаври уже звернувся до братії монастиря, пояснив мотиви свого вчинку та закликав їх залишитись у Лаврі, але вже у складі ПЦУ: “Закликаю вас залишитися в Лаврі в складі Помісної Православної Церкви України під омофором Блаженнійшого Митрополита Епіфанія. Готовий до спілкування з Вами та прагну разом з вами потрудитися для оновлення нашої обителі як справжнього монастиря і місця духовного оновлення для ченців та всіх вірних.”

29 березня завершився термін безкоштовної оренди Києво-Печерської лаври УПЦ МП, після чого ця церковна номінація мала б покинути її приміщення. Вони повертаються у розпорядження власника, тобто держави. Водночас 28 березня Синод ПЦУ ухвалив рішення про важливість непервного монашого життя у Лаврі: “Підтримуючи державне рішення припинити дію договору, за яким структури Московського Патріархату в Україні дотепер користувалися частиною комплексу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, водночас Синод вважає за необхідне підкреслити важливість збереження в Лаврі чернечого життя та неперервності звершення богослужінь. У зв’язку з цим було підтверджено раніше спрямовані до Української держави прохання надати для чернечого життя, богослужбової та іншої релігійної діяльності релігійної організації «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)» приміщення на території комплексу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври”

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.