Понеділок, 29 травня

ПЦУ офіційно переходить на Новоюліанський календар

Православна Церква України офіційно переходить на Новоюліанський календар. Таке рішення сьогодні, 24 травня, ухвалив архиєрейськитй собор на своєму засіданні у Трапезному храмі Києво-Печерської лаври .

Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята: Покрова на 1 жовтня, Водохреще на 6 січня і Миколая на 6 грудня. Але це не стосуватиметься Великодня та Трійці.

“Новоюліанський календар — є той календар, який був створений на початку двадцятого століття на основі сучасних досліджень і був схвалений якраз 100 років тому”, — прокоментував рішення про запровадження в ПЦУ Новоюліанського календаря митрополит Білоцерківський, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій (Зоря).

Таким чином ПЦУ долучається до числа тих 10 православних церков, які користуються новоюліанським календарем. А це Констатинопольська, Алесандрійська, Антіохійська, Румунська, Болгарська, Кіпрська, Грецька, Албанська православні церкви, Православна церква Чеських земель і Словаччини. Також його використовують чотири греко-католицькі церкви, а саме Болгарська, Греко-Візантійська, Румунська та Українська греко-католицька церкви.

“Архієрейський собор ухвалив відповідну постанову і спрямовує цю постанову на засідання помісного собору, як і всі інші рішення, які були ухвалені, а також рішення, які відбувалися протягом останніх років від об’єднавчого собору — всі ці рішення будуть розглянуті і остаточно стверджені помісним собором”, — пояснив Євстратій (Зоря).

Всього у соборі взяло участь 50 архієреєв з усієї України.

 

Раніше стало відомо, що рішенням Архирейського Синоду УГКЦ з 1 вересня переходить на новий календар і церква святкуватиме Різдво 25 грудня 2022 року, оголосив у лютому Блаженніший Святослав.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.