п`ятниця, 1 грудня

ПЦУ дозволила вишивати у церковні свята

Вишивати у великі церковні свята можна, головне, людина повинна спочатку віддати шану Богові, а вже потім займатись справами, які дозволені у такий день – таке роз’яснення сьогодні з’явилось на ФБ- сторінці ПЦУ.

Як йдеться у повідомленні: вишивати у свято – не гріх: «У даному випадку вибір такий: вишивати чи відзначати церковне свято? Чи вишивання як таке здатне спотворити велич релігійного свята? Ні. Чи вишивання як рід заняття – це гріх? Ні. Чи можна в один день поєднати і святкування і вишивання? Так. Але тут важливим є вибір, який зробить людина щодо пріоритетності: чи вшанує вона спершу свято, тобто виокремить час для молитви, спілкування з Богом, а потім займеться власною справою (вишиванням), чи час на себе виявиться для людини важливішим і вона зневажить церковне свято, «посуне» Бога?»

Натомість у ПЦУ кажуть, що саме неробство є гріхом: «шанування християнських свят ні в якому разі не зводиться до неробства, бездіяльності, до марного проведення часу. Для добрих, корисних і богоугодних справ немає «вихідних».

До речі, сьогодні українська церква відзначає свято Вознесіння Господнього. Це є день тілесного вознесіння Ісуса на небо. День Вознесіння Господнього традиційно відзначається у четвер, на сороковий день після Пасхи.

Як ми повідомляли раніше, , Архиєрейський собор ПЦУ ухвалив перехід церкви на Новоюліанський календар. Раніше аналогічне рішення прийняла УГКЦ.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.