Середа, 22 березня

Папа Римський хоче поїхати до Москви через Київ. Або нікуди не їхати

Папа Римський Франциск не позишає спроб стати посередником між Україною та росією. Цього разу він заявив, що хоче здійснити турне одразу у дві столиці — у Київ та до Москви. Якщо ж цей задум не вдасться, то Папа Римський нікуди їхати не планує — про це він заявив в інтерв’ю аргентинському виданню La Nacion — повідомляє https://nv.ua/.
«Я готовий поїхати до Києва. Я хочу в Київ. Але за умови поїздки й до Москви. Я буду в обох містах, або в жодному», — сказав Папа. Однак при цьому зазначив, що поки до російської столиці його ніхто не кличе.
Натомість у квітні, а саме з 28 по 30 число Папа Римський перебуватиме з пастирським візитом в Угорщині, зокрема 29 квітня у храмі святої Єлизавети він має намір зустрітись з біженцями, у тому числі з українськими.
Зауважимо, що чинний глава Католицької церкви не облишає намірів посадити за стіл переговорів росію та Україну. Зокрема таке звернення він зробив з нагоди річниці початку повномасштабного військового вторгнення 24 лютого: «Дорогі браття й сестри, післязавтра, 24 лютого, сповниться рік від вторгнення в Україну, рік від початку цієї абсурдної та жорстокої війни, сумна річниця». Також Ватикан відзначався іншими миротворчими акціями, які отримали негативну реакцію в Україні.
Стосунки між Римо-католицькою та Російською православною церквою традиційно є складними. РПЦ звинувачує Ватикан у зазіханні на свою канонічну територію, до якої зараховує Україну та Казахстан. З цієї причини жоден Папа Римський ще не відвідував росію.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.