Субота, 3 червня

Пам’ять загиблих у Бучі вшанували Володимир Зеленський та іноземні лідери

Сьогодні, 31 березня, Володимир Зеленський взяв участь у пам’ятних заходах з нагоди річниці звільнення міста Бучі від російських окупантів — повідомляє прес-служба Киівської обласної військової обласної війської адміністрації. Церемонія відбулася біля церкви Святого апостола Андрія Первозванного та всіх святих у Бучі. Разом із Главою Української держави пам’ять загиблих ушанували: Президент Республіки Молдова Мая Санду, Прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер, Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб, Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, а також Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Присутні встановили лампадки до пам’ятного хреста на місці поховань мирних жителів Бучі, убитих російськими окупантами.

Під час церемонії прозвучали імена 77 ідентифікованих осіб, які були поховані у братській могилі біля храму, а також 11 військовослужбовців, полеглих у боях за Бучу.

Як ми повідомляли раніше,https://topkyiv.info/news/ukrayina/sogodni-v-ukrayini-vidznachayut-richnyczyu-deokupacziyi-buchi

Буча пробула в окупації 33 дні — з 27 лютого по 31 березня 2022 р. За цей час росіяни убили 1400 мешканців, в тому числі 37 дітей. По собі рашисти залишили братські могили, в яких було знайдено 175 людей, та камери тортур. Загалом чужинці скоїли на цій території 9 тисяч воєнних злочинів.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.