Четвер, 7 грудня

“Остання битва демократії та автократії”: Байден потужно звернувся до народу Америки

Президент США Джо Байден, 19 жовтня пізно ввечері за київським часом звернувся до громадян США з проханням надати підтримку народам України та Ізраїлю у їх справедливій боротьбі.

“Як і в роки Другої світової, зараз патріотичні американські робітники створюють “арсенал демократії” і роблять внесок у боротьбу за свободу”, – зазначив Байден.

Президент поділився згадкою про довгу подорож до Києва у лютому 2023 року, у якій його супроводжувала лише невелика група охорони і декілька радників.

“Але коли я вийшов з потяга і зустрівся із президентом Зеленським, я не почувався так, що я там один. Я ніс із собою ідею Америки, обіцянку Америки до людей, які зараз борються за те саме, за що й ми 250 років тому – свободу, незалежність, самовизначення. І коли ми із Зеленським йшли вулицями і десь далеко завили сирени, я ще сильніше ніж будь-коли відчув те, у що вірив: Америка є маяком для світу, досі… Люди завдяки нам вірять у кращий світ, краще майбутнє”, – зазначив він.

“У нас вдома є певні розбіжності, і нам потрібно їх подолати. Ми не можемо допустити, щоби дріб’язкова, упереджена, “сердита” політика стала на заваді нашій відповідальності як великій державі. Ми не можемо допустити і не допустимо, щоби терористи на зразок ХАМАС і тирани на зразок Путіна перемогли. Я відмовляюся допустити це”, – підкреслив Байден. 

“У такі моменти ми маємо пам’ятати, ким ми є. Ми – Сполучені Штати Америки. І немає нічого неможливого для нас, якщо ми згуртовані”, – завершив президент США. 

Як повідомляє “Європейська правда”, про це він сказав у спеціальному зверненні увечері 19 жовтня (вночі 20 жовтня за Києвом). 

Президент США Джо Байден закликав Конгрес проявити єдність у питанні допомоги для України та наголосив, що він “відмовляється допустити” ситуацію, що через політичні чвари у США підтримка України опиниться під загрозою. 

“Що стосується України, я прошу Конгрес забезпечити щоб ми могли продовжувати надавати Україні необхідну їй зброю без зупинок, щоб Україна могла зупинити варварство Путіна в Україні”, – підкреслив президент США. Повідомляє Європейська правда.

Байден наголосив, що Україна досягла вже великого успіху, нагадавши, що на початку Кремль розраховував на успішний “бліцкриг”, а натомість Україна за підтримки коаліції союзників під лідерством США поступово повертає окуповані території.  

“Що станеться, якщо ми зараз підемо? Ми ключова держава (у процесі допомоги Україні). А Путін тим часом пішов до Ірану і Північної Кореї”, – нагадав він. 

Байден наголосив, що у випадку військової допомоги Україні не йдеться про участь американських військ, а лише про системи озброєння, важливі для деокупації і для того, щоб захищати тил від ракетного терору. 

Він також наголосив, що Україні віддають зброю з американських складів, а кошти йдуть якраз на те, щоби поповнити їх новою зброєю американського виробництва. 

Байден зазначив, що подасть у Конгрес терміновий бюджетний запит на фінансування потреб національної безпеки США з коштами у тому числі для підтримки Ізраїлю та України, та назвав це інвестицією, “безпекові дивіденди” від якої відчують багато поколінь американців.

Президент США Джо Байден у своїй спеціальній промові провів паралелі між останніми подіями в Ізраїлі та війною в Україні і закликав американців підтримувати допомогу Вашингтона обом країнам.

Байден назвав теперішній час “поворотним моментом історії” і прямо закликав американців підтримувати допомогу США своїм союзникам.

Президент провів паралелі між жовтневими подіями в Ізраїлі і повномасштабною війною Росії проти України.

“ХАМАС і Путін представляють різні загрози, але у них є дещо спільне: обоє хочуть знищити сусідню демократичну державу”, – заявив президент США.

Байден наголосив, що підтримка і України, і Ізраїлю є “життєво важливою для нацбезпеки Америки”, застерігши, що за реакцією Вашингтона спостерігають конкуруючі держави і противники США у всьому світі. 

“Зрозуміло, що може виглядати, ніби ця війна “десь далеко”, і постає питання – чому це має турбувати американців?… Успіх Ізраїлю та України життєво важливий для національної безпеки США. Історія навчила нас, що коли терористи не платять ціну за свій терор, а диктатори – за свою агресію, то вони спричиняють ще більше хаосу і смертей.

Вони продовжують своє, і ціна та загрози для США і світу лише зростають. Тож якщо ми не зупинимо апетити Путіна до влади й контролю в Україні, він не обмежиться Україною”, – наголосив Байден, нагадавши натяки з Москви про частину території Польщі і балтійські держави, які є членами НАТО.

Від розвитку ситуації для Ізраїлю, наголосив він, залежить подальша стабільність на Близькому Сході.

“Цей світ згуртовує американське лідерство. І це альянси Америки забезпечують нашу, Америки, безпеку”, – зазначив Джо Байден. 

Президент засудив прояви антисемітизму й ісламофобії, а також зазначив, що не можна прирівнювати терористів ХАМАС і палестинців. Також Байден повторив, що США підтримують вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту шляхом створення двох держав і обидва народи заслуговують на гідне й мирне життя. 

Джо Байден також оголосив, що у п’ятницю внесе у Конгрес терміновий бюджетний запит про додаткове фінансування на допомогу Україні та Ізраїлю “поруч з іншими національними безпековими пріоритетами”. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.