Субота, 2 грудня

Німеччина боїться надати ракети Taurus Україні через росію, – WSJ

Уряд канцлера Олафа Шольца затримує постачання високоточних далекобійних ракет Taurus в Україну через побоювання, що ЗСУ потребуватимуть німецького технічного персоналу на війні.

Як вважають деякі чиновники, це може підштовхнути Німеччину до прямої конфронтації з рф.

Про це передає The Wall Street Journal.

Відтак у Німеччині заявили, що їхній уряд схвалив постачання Taurus, але канцлер Олаф Шольц призупинив рішення через побоювання, що німецькому персоналу доведеться поїхати в Україну, щоб допомогти в обслуговуванні та експлуатації складної зброї.

За даними чиновників, Шольц вважає, що для переміщення військовослужбовців у зону бойових дій потрібне голосування парламенту. Він також стурбований тим, що такий крок може втягнути Німеччину ще глибше у конфлікт – а це може призвести до прямої конфронтації з рф.

Тим часом представник Шольца заявив, що плану швидкого постачання ракет Taurus не існує.

Як пише видання, спочатку німецькі чиновники були стурбовані використанням ракет для ударів по території росії. Вони також були стурбовані тим, що ЗСУ завдяки далекобійним ракетам зможуть завдати удару по Керченському мосту, що призведе до подальшої ескалації конфлікту.

У WSJ також додали, що навіть якщо постачання ракет таки скоро схвалять, Україні може знадобитися набагато більше часу, щоб розгорнути цю зброю. Це пов’язано з тим, що український парк військових літаків радянської епохи доведеться модернізувати, щоб вони могли нести цю ракету.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.