Понеділок, 29 травня

НАЗК розповіло, скільки “Калібрів” московити придбали за податки Raiffeisen

Національне агенство з питань запобігання корупції внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни. Підставою для внесення до переліку міжнародних спонсорів війни стало те, що, окрім того, що після повномасштабного вторгнення рф в Україну банк продовжив працювати в росії, Raiffeisen ще й офіційно визнав так звані «ДНР» та «ЛНР» — повідомляє прес-служба НАЗК https://nazk.gov.ua/.  До російського бюджету у 2022 році банк заплатив у 4,8 разів більше, ніж за весь довоєнний рік. Російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету рф €559 млн. Це дорівнює вартості близько 95 ракет «Калібр», якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста.  У НАЗК твердять, що банк скористався відходом з російського ринку своїх конкурентів та суттєво наростив свій прибуток. Окрім того він фактично визнав ДНР та ЛНР, надаючи їхнім мешканцям кредитні канікули та пільгові кредити. До того ж, банк підіграє російській пропаганді, називаючи війну «спеціальною військовою операцією».

Натомість в українській філії банку наголосили, що вони є українським банком, який є окремою юридичною особою, що вже 30 років працює в Україні. “Банк припинив відносини з клієнтами та грошима, що мають російське та білоруське походження. Ми підтримуємо санкції проти країни-агресора. Ми були разом з Україною у найважчі часи – і у 1994 році, коли все починалося, в 2004, в 2008 та 2014. І сьогодні, під час війни, ми допомагаємо боронити нашу землю” — зазначається у прес-релізі, який розміщений у ФБ на офіційній сторінці. “Наші акціонери – Райффайзен Банк Інтернаціональ та Європейський банк реконструкції та розвитку – рішуче засудили немотивовану та криваву агресію Російської Федерації проти суверенітету Української держави.” — зазначається у релізі.

Raiffeisen Bank International є однією з найбільших австрійських банківських груп веде роботу в 14 країнах Центральної та Східної Європи, обслуговуючи 17,2 мільйона клієнтів.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.