Понеділок, 29 травня

Нардеп хоче тиснути на ухилянтів через реєстр

В Україні може з’явитись реєстр “ухилянтів” — якщо чоловік не приходитиме після двох повідомлень через месенджери до ТЦК, то територіальні центри матимуть право оприлюднювати його особисті дані. Такий законопроєкт зараз лобіює народний депутат Федір Веніславський — повідомляє https://focus.ua/. Таким чином, на думку народного депутата, можна буде чинити певний суспільний тиск на ухилянта. Після того, як чоловік виконає своє зобов’язання, то інформація забиратиметься з реєстру.

“Це повідомлення, що військовозобов’язаному потрібно зʼявитись до ТЦК, щоб пройти процедуру уточнення даних, можливо, отримати повістку”, — коментує нардеп.

За його словами, це стало актуальним через велику кількість внутрішньо переміщених осіб в країні. Постійна загроза ракетних обстрілів з боку Росії та окупація територій змусила українців масово переїжджати до інших регіонів. Так, терцентри стикнулись з проблемою пошуку людей, що мають вступити до лав ЗСУ. І зараз депутати проробляють різні варіанти того, як інформувати військовозобовʼязаних чоловіків.

Як пояснює Веніславський, депутати тільки почали працювати над законодавчими ініціативами такого кшталту. Очікувати на оформлення їх у вигляді конкретних законопроєктів можна через місяць-два.

Нагадаємо, 22 березня адвокатка Ірина Леонова розповіла, що вручення повісток до військкоматів не за місцем проживання військовозобов’язаного чоловіка є незаконним, оскільки військовий облік ведеться за місцем реєстрації.

Зараз ухилянту від військової служби загрожує адміністративна відповідальність — штрафи від 510 до 1700 грн, кримінальна відповідальність — це стаття 336 Карного кодексу України «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період» карається позбавленням волі від 3 до 5 років.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.