Понеділок, 29 травня

Напружену ситуацію у Хмельницьку верхівка РПЦ в Україні хоче вирішити призначенням одіозного митрополита – Тарас Антошевський

«Влада не програла у конфлікті навколо Києво-Печерської лаври, навпаки, вони уникли створення іміджу гнаних мучеників за віру з боку РПЦ в Україні» — про це заявив в інтерв ю https://topkyiv.info/ шеф-редактор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський. «Владі не потрібно реагувати на провокації, адже йдеться про порушення суттєвих умов договору, руйнування культурної спадщини» — зазначив експерт.

Як результат, священникам РПЦ нагадали, що їм таки треба дотримуватись закону, а в Києво-Печерській лаврі вже почали працювати комісії. РПЦ в Україні зможе там ще освятити паски, однак після того їм доведеться вступитись з лаври.

Тим часом почала мінятись ситуація в регіонах – за інформацією Тараса Антошевського від початку квітня було близько 50 переходів громад до ПЦУ. Особливо цікавою є ситуація на Хмельниччині. Конфлікт у цій області керівництво РПЦ в Україні вирішило гасити методом призначення на посаду одіозного митрополита. Він пояснив, що попередній владика Хмельницький Антоній вважався одним із прихильників автокефалії, зрештою раніше сам перебував у складі УАПЦ. Тож він погодився на передачу ключів від кафедрального собору громаді, яка вимагала переходу до ПЦУ.  Натомість на його місце призначили вікарія Київської єпархії Віктора, який має одіозний імідж – зазначив експерт. «Ще у 2021 році він поширював інформацію про начебто переслідування православних в Україні, маючи на увазі свою конфесію, хоча жодних підстав для цього не мав» — зазначив Тарас Антошевський.

Як ми повідомляли раніше у Хмельницькому 2 квітня сталася сутичка між військовим та духовенством храму Української православної церкви (Московського патріархату) – чоловік вимагав від них покинути Московський патріархат. Натомість священники із застосуванням фізичної сили спробували його виштовхати із храму.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.