Понеділок, 29 травня

Над Києвом закрите небо

Нічна атака дронами на Київ, коли наша ППО збила 100% повітряних цілей, та нещодавнє збиття теж в районі Києва гіперзвукової ракети «Кинджал»  свідчить про наступне: «Patriotи», про які стільки говорили, вже в Україні. І принаймні над одним великим містом маємо закрите небо. Та сама фраза, яка неодноразово звучала різними мовами, яку писали українці та яку стільки разів говорили українські урядовці на різноманітних міжнародних майданчиках.

Віталій Кличко написав нещодавно: «Запустили майже 60 «шахедів». 36 із них летіли на столицю. Всі були збиті силами ППО. Однак уламки кількох дронів пошкодили деякі соціальні об’єкти та житловий багатоповерховий будинок у Святошинському районі». Щодо «Кинджалу», то досі вважалось, що його неможливо збити. Принаймні досі це не вдавалось нікому. Виявляється, можливо.

На жаль, навіть повністю прикрите небо не гарантує повної безпеки українців. Поранено 5 киян, двох з них довелось шпиталізувати, одного вже прооперували, і, як запевняють лікарі, небезпеки його життю немає. Щодо решти українських міст – тут лише доводиться і далі тиснути на наших союзників, аби вони допомогли накрити “ракетною парасолькою” хоча б найбільші міста, а далі, за можливості, всю територію України.

Що важливо – ракету Х-47, яка також має назву «Кинджал», було випущено в ніч на 4 травня із території росії. Це і є ота сама «вундервафля» рф, оскільки її виробництво розпочалось у серпні 2021 року. Той виріб є повітряним аналогом наземної балістичної системи «Іскандер», однак запускається з літака  Міг-31К, має дальність польоту до 1500 км, а його швидкість перевищує швидкість звуку в 12 разів.

Як і інші балістичні ракети, вона підіймається дуже високо, а потім пікірує на ціль, вражаючи її на величезній швидкості і під кутом 90 градусів. Має власну систему самонаведення і високу точність ураження. Це все суттєво ускладнює її перехоплення будь-якою системою протиповітряної і протиракетної оборони. Тобто «аналоговнетная» ракета, яку, як виявляється, можливо знищувати.

Ще один важливий момент – спроба удару «Кинджалом» відбулась невдовзі після того, як невідомого походження безпілотник вдарив по одній з головних будівель Московського кремля. Можемо припускати тільки, хто це зробив; у будь-якому разі росіяни покладають відповідальність чи то на Україну, чи то на США. І прагнули будь-що вдарити «по центрах принятия решений» у Києві. Тільки от що вийшло – центри ухвалення рішень у Києві виявились недоторканими, чого зовсім не можна сказати про Москву. І тут вже зовсім не має значення, чи буває у Кремлі путін особисто, чи ні – його формально центральна резиденція виявилась цілком вразливою. А значить, йому доведеться переносити свій бункер кудись у шахти Кузбасу.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.