Четвер, 7 грудня

На Вінниччині оголосили надзвичайну ситуацію через спалах гепатиту А

Наразі у регіоні посилюють протиепідемічні заходи.

Зокрема, у Вінниці триває дистанційне навчання. Не працюють заклади позашкільного навчання, спортивні та мистецькі гуртки, ярмарки. Також заборонені та масові заходи реалізації продукції домашнього виробництва, посилено контроль щодо санітарно-гігієнічних вимог і протиепідемічних правил на ринках міста і області.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

“Епідемічна статистика свідчить, що джерело інфікування досі продовжує існувати. Причинами спалаху гепатиту A можуть бути харчові продукти або питна вода. На цих факторах зараз сфокусована робота лікарів-епідеміологів, які розслідують спалах. Наразі у лікарнях області залишаються 144 пацієнти, 32 дорослих та 10 дітей вже виписали”, — заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Він зазначив, що за результатами позачергового засідання обласної комісії із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій спалах визначили як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня.

“Тому у регіоні посилено протиепідемічні заходи: зокрема, тимчасово обмежили продаж товарів домашнього виробництва на ринках, додаткові перевірки проводять на підприємствах, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення, продуктами харчування та іншими епідемічно небезпечними сферами”, – наголосив Ігор Кузін.

Наразі визначені щонайменше 4️ можливих фактори, які вказують на джерело інфекції. Лікарі-епідеміологи Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб та групи оперативного реагування Центру громадського здоровʼя обстежують ринки та підприємства з виготовлення продуктів масового споживання, молочної продукції, обʼєкти централізованого водопостачання та підприємства, які забезпечують продаж питної води і її розвезення містом.

Також в області триває вакцинація медиків, лікарів екстреної медичної допомоги та фахівців громадського здоров’я. Мобільні бригади розпочали щеплення близького оточення пацієнтів з підтвердженим діагнозом, зокрема – сімей, які проживають спільно або близьких, з ким контактували напередодні захворювання.

Для вакцинації дітей доставили 1 100 доз вакцини для профілактики вірусного гепатиту A (ВГА) та формування резерву, вакцинації у закритих колективах.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.