Середа, 31 травня

На Марсовому полі у Львові під час розкопок знайшли останки майже 100 померлих

Понад 90 тіл вже знайдено під час розкопок, які кілька тижнів проводять на Марсовому полі Личаківського цвинтаря археологи меморіально-пошукового центру «Доля» — розповів у ефірі Першого Західного директор центру Святослав Шеремета. За його словами це в основному люди, які померли після 1945 року, дехто навіть у 1956 році. Найімовірніше, що йдеться про співробітників НКВД, які боролись з УПА, хоча серед похованих може бути і якась частина фронтовиків, які померли у госпіталях вже після війни – зазначив історик.

Святослав Шеремета розповів, що їм навіть вдалось встановити повні анкетні дані одного із загиблих – це є советський політрук у військовому званні капітана, який помер у 1947 році. Додатковим доказом того, що йдеться саме про повоєнні поховання є і знайдені там советські монети.

Святослав Шеремета зазначив, що поховання знайдено як під плитами на центральній алеї Марсового поля, так і під газонами, де поховань, за офіційними документами, не мало б бути. Також знайдено останки кількох солдат які датуються періодом Першої світової.

«Всього на центральній алеї Марсового поля розташовано 340 плит, на кожній з них викарбувано 10 прізвищ загиблих, однак без дат. Нам вдалось встановити за документами, що лише 111 похованих померли у 1944 році, решта – це ймовірно ті, що боролись з ОУН та УПА» — зазначив Святослав Шеремета. За його словами останки тих людей, які загинули внаслідок Першої світової війни будуть перепоховані на 84-85 полі Личаківського цвинтаря, залишки НКВДистів так само будуть перепоховані на одному із цвинтарів Львова, однак це точно не буде Личаківський цвинтар.

Марсове поле Личаківського цвинтаря було започатковано після Першої світової війни, як місце поховання військових різних національностей, однак у 1946-1947 рр. советська влада провела їхню ексгумацію, а на місці їх поховань було створено советський військовий меморіал під назвою Марсове поле. У 1990-х роках тут перепоховали останки жертв, закатованих більшовиками у Замарстинівській в’язниці У 2014 році українських військових, які загинули в російсько-українській війні почали ховати на окремому полі Личаківського цвинтаря, однак у 2022 році, з початком повномасштабної російської агресії, поховання військових почали робити на Марсовому полі, де в майбутньому буде створено великий військовий меморіал.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.