Понеділок, 29 травня

Московити зізнались у вбивствах десятків українських дітей

Найманці, екс-командири підрозділів ПВК Вагнер Азамат Улдаров та Олексій Савичов, які були помилувані президентом Росії Володимиром Путіним, зізнались в інтерв’ю проекту Gulagu.net про те, як вбивали українських дітей – повідомляє https://ua.korrespondent.net/ .

Зокрема найманець Азамат Улдаров розповів, що отримав наказ “зачистити, знищити всіх” під час штурму Соледара, коли в районі українського міста висадили близько 150 найманців.

“Ми йшли та вбивали всіх. Були жінки, чоловіки, пенсіонери, діти… Дитині було 5-6 років, вона вищить, а я зробив контрольний. Була команда зачистити всіх”, – розповів бойовик. Крім того, він згадав, що у Бахмуті йому дали команду “зачистити” підвал, де перебувало близько 300-400 осіб, серед яких, приблизно, 40 дітей.

“Мені сказали не випустити нікого. Я виконав команду. Я поклав там усіх зі своєю групою, ми всіх залишили там. Це був дев’ятиповерховий будинок та цілий підвал, а також перший та другий поверх були забиті людьми і заміновані. Я тоді дав команду – “обнулити” всіх”, – додав Улдаров. 

Своєю чергою, колишній засуджений з ІЧ-1 УФСІН Росії з Воронезької області Олексій Савичов розповів, що після обміну полоненими в лютому “вагнерівцям” наказали знищити всіх старших за 15 років у районі Бахмута.

“Сказали – розстрілювати без слів. Було розстріляно 20-24 особи, з них десять осіб – 15-річні та 17-річні підлітки. Є наказ – зачистити будинок. Хто там був – неважливо”, – зазначив бойовик.

При цьому він заявив, що 15-річних українців “важко назвати мирними мешканцями”. Обидва бойовика зізнались, що такі накази особисто віддавав засновник ПВК Вагнер Євген Пригожин.

У зв’язку з цим офіс генерального прокурора (ОГП) перевіряє заяви учасників ПВК Вагнер про те, що вони вбивали українських дітей. “До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо викладених фактів за ст. 438 КК України – порушення законів та звичаїв війни. Обставини, зазначені в інтерв’ю, будуть перевірені в рамках розслідування кримінальних проваджень, їм буде дано відповідну правову оцінку”, – зазначають правоохоронці.

Також нещодавно СБУ перехопила розмову одного з російських військових, який розповідав своїх дружині про вбивства дітей: «Нам надо убивать несовершеннолетних, женщин, всех. Прикинь? Уничтожение полное сразу, вообще просто: «стреляйте, нах*й». Я готов, но я, если честно, подох*ел. Нам все объяснили: четырнадцати, восемнадцати, девушка, пох*й – просто наповал. Идем в зачистку».

Наразі слідчі СБУ розслідують понад 34 тис. проваджень за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

За офіційними даними в Україні загинуло щонайменше 470 дітей, однак це лише задукоментовані випадки, в реальності їх набагато більше.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.