Середа, 31 травня

Московитів таки допустять до Олімпіади-2024 під нейтральним прапором (доповнено)

Міжнародний олімпійський комітет відклав остаточне рішення з допуску російських та білоруських спортсменів до участі в Олімпійських іграх-2024 — повідомляє https://www.slovoidilo.ua/ з посиланням на прес-службу МОКу. Більше того, за словами глави МОКу Томаса Баха рішення щодо допуску цих спортсменів будуть приймати спортивні федерації з відовідних видів спорту.

Міжнародний олімпійський комітет таки погодився допустити спортсменів до участі в Олімпіаді 2024 року під нейтральним прапором. При цьому вони мають відповідати ряду вимог — московити та білоруси будуть змагатись лише як індивідуальні учасники, збірні з цих країн не можуть брати участі у змаганнях; не можуть брати участь спортсмени, які підтримали війну проти України та не можуть мати контракту  з військовими організаціями чи органами безпеки РФ та РБ, повинні відповідати антидопінговим вимогам — про це заявив глава МОК Томас Бах — повідомляє https://apostrophe.ua/ 

Таке рішення було ухвалено 27 березня під час консультаційної наради керівника МОКу з керівниками Національних олімпійських комітетів світу.

Голова Українського НОКу та міністр у справах молоді та спорту Вадим Гутцайт під час свого виступу на цій нараді наполіг на тому, що рішення про недопуск російських та білоруських спортсменів до участі в Олімпіаді-2024 слід залишити в силі. Це він обгрунтував тим, що протягом року, після того, як росія та Білорусь напали на Україну, нічого не змінилось. “Жоден Національний олімпійський комітет у світі, окрім російського та білоруського, і можливо, нацистської Німеччини не підтримував війни” — зазначив Вадим Гутцайт під час свого виступу. Також у жодній збірній світу немає стільки діючих військовослужбовців, як у російській. Серед них і майор Олена Ісінбаєва, яку обрали членом МОКу. А це є порушенням принципів Олімпійської хартії — зазначив Вадим Гутцайт.

Від початку російської агресії загинуло 262 українських спортсменів та тренерів, 40 тисяч спортсменів були змушені виїхати за кордон як біженці, суттєво знищено або пошкоджено близько 350 спортивних споруд.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.