Неділя, 3 грудня

Монахів Московського патріархату попросили з речами на вихід з Києво-Печерської лаври

Адміністрація Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” оголосила про розірвання угоди оренди з Українською православною церквою (Московського патріархату) з 29 березня, а міністр культури Олександр Ткаченко пояснив: йдеться про те, що до вказаної дати УПЦ МП має звільнити всі приміщення, які вона орендує на території Лаври — повідомляє https://www.radiosvoboda.org/. 

Тим часом у самій церкві заявили, що жодних правових підстав для них звільняти займані приміщення не має, а йдеться винятково про бажання окремих чиновників та про грубе порушення юридичних норм. Втім, як саме будуть діяти, в УПЦ МП так і не сказали.

Зауважимо, що наприкінці 2022 року заповідник “Києво-Печерська лавра” розірвав угоду з УПЦ МП щодо оренди ними Успенської та Трапезної церкви, які розташовані на території так званої “Верхньої Лаври”. Втім директор Релігійно-інформаційної служби України та журналіст Тарас Антошевський в інтерв’ю нашому кореспонденту висловив сумнів, що до вказаної дати вдасться виселити УПЦ МП із приміщень Лаври. Він зазначив, що вони будуть усіляко затягувати процес, вдаючись як до судових, так і позасудових заходів і навіть провокацій. “Виселити до 29 березня УПЦ МП з лаври не вдасться” — зазначив Тарас Антошевський. Як приклад він навів хресну ходу, яку минулого року ця церква організувала у серпні до Почаївської лаври на Тернопільщині. Тарас Антошевський зазначив, що за тривалий час у УПЦ МП звикли, що їх ніколи не карали за порушення закону, тому українське законодавство для них нічого не значить. До того ж за багато років на території Києво-Печерської лаври вони встигли здійснити багато незаконних будов та перебудов.

Києво-Печерська лавра — один з найбільших монастирських комплексів в Україні, який є у власності держави, там діє однойменний музей-заповідник, та займає площу 22 гектари. Сам монастир виник ще у 1051 році, на його території є кілька десятків пам’яток архітектури, величезна кількість пам’яток культури та складається з Верхньої лаври, Ближніх та Дальніх печер та Гостинного двору. 1592 року отримав ставропігію Вселенського патріархату, а у 1688 року статус Лаври. 1994 року разом із Софіївським собором включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.