Понеділок, 29 травня

Міський голова Одеси у СІЗО. Суд назвав ціну його свободи

Вищий антикорупційний суд взяв під варту чинного міського голову Одеси Геннадія Труханова. Водночас він може вийти на свободу, якщо внесе заставу 13,42 млн грн. – про це повідомляє https://dumskaya.net з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.  ВАКС задовольнив клопотання прокурорів САП, які мотивували необхідність арешту Труханова тим, що він досі не вніс заставу в розмірі 30 млн грн, призначену раніше судом.

Справа проти Геннадія Труханова тягнеться вже тривалий час. Також досі є ризик, що він може втекти за межі України, а залишаючись у ній – тиснути на свідків.

Заставу Труханову призначили ще 25 квітня 2023 року, а до того він був на поруках у колишнього народного депутата Дмитра Голубова, який був депутатом ще у 8-му скликанні. Та обставина, що він давно втратив мандат, а у правоохоронних органів до нього так само були запитання, спонукали суд змінити запобіжний захід.

Перед тим, як суд заарештував Геннадія Труханова, він встиг призначити, на період своєї вимушеної відсутності, виконувачем обов’язків міського голови свого заступника з питань будівництва Олександра Філатова. Відповідно до розподілу обов’язків ним  мав стати перший заступник Сергій Тетюхін – напередодні його на посаді затвердила міська рада, однак Труханов не встиг підписати відповідне розпорядження. До того ж останній зараз перебуває у відпустці.

Крім того сьогодні захист Геннадія Труханова подасть апеляційну скаргу на ухвалу ВАКС, повідомив адвокат міського голови Олександр Лисак.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.