Неділя, 2 квітня

Міського голову-колаборанта Полтави умовно засудили за прислугу

Міського голову Полтави Олександра Мамая засудили на 5 років умовно з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціям на один рік. При цьому колегія суддів ВАКС 2 березня затвердила угоду про визнання винуватості, яку уклав міський голова та Спеціалізована антикорупційна прокуратура — повідовляєhttps://lb.ua/ При цьому він має пройти іспитовий термін один рік. Крім того він повинен перерахувати на проект “Армія дронів” 2 млн. Грн. Це пов’язано з тим, що Олександр Мамай відшкодував ці кошти.

Інші обвинувачені у справі (йдеться про двох виконавців та двох пособників у розтраті коштів) також визнали свою провину та уклали угоди з прокурором, які теж затверджені судом. Їм призначили покарання у виді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік та з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік.  

Якщо конкретніше, то Олександра Мамая засудили за організацію розтрати 570 000 гривень. Олександр Мамай увійшов у змову з директором та бухгалтером комунальної організації “Інститут розвитку міста” властував на роботу 2 осіб, які займались веденням домашнього господарства у приватному помешканні міського голови та його близького оточення.

Однак наприкінці грудня 2022 року Служба безпеки України вручила підозру Олександру Мамаю у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення озброєння та бойових припасів, переміщення або розміщення українських військових в умовах воєнного стану.

Також Олександр Мамай неодноразово був помічений  заявах проросійського характеру. У грудні 2021 року активісти ветеранських організацій вимагали від депутатів Полтавської міської ради висловити недовіру Олександру Мамаю.

Олександр Мамай є міським головою Полтави три терміни поспіль.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.