Четвер, 7 грудня

Міноборони США купує пальне, яке виготовлене із російської нафти, – ЗМІ

Нафта із рф потрапляла на грецький НПЗ, який має зв’язки із Пентагоном, через Туреччину.

Такі дані опублікувало видання The Washington Post.

“Нафтопродукти із росії, продовжували надходити на нафтопереробний завод Motor Oil Hellas на березі Егейського моря в Греції”, – вказано у матеріалі.

За даними журналістів, маршрут постачань пролягав через нафтосховище у Туреччині, що дозволяло приховати приналежність нафти до рф. Відтак право власності на продукцію кілька разів отримували різні країни, перш ніж вона потрапила у Грецію.

Точну кількість мазуту російського походження у продукції, яку купує Пентагон, визначити не вдалося. Ці продукти очищають із використанням безлічі інгредієнтів, які неможливо відстежити в процесі виробництва.

Також не вдалося з’ясувати, чи був у якийсь момент шляху мазут з росії перемаркований як такий, що прибув з іншої країни. Документи, що описують походження партії нафти (сертифікати походження) не загальнодоступні.

Пентагон підписав із грецьким нафтопереробним заводом нові контракти на майже 1 мільярд доларів відтоді, як заборона США набула чинності у березні минулого року.

Згідно зі звітами про відвантаження, з лютого понад 1 мільйон барелів авіагасу від Motor Oil Hellas також надіслали державним і корпоративним покупцям в Італії, Франції, Іспанії та Великій Британії.

Представник Агентства оборонної логістики Пентагону Джо Йосва заявив, що йому невідомо про те, що паливо із росії прямує до його грецького постачальника. Агентство вважає, що його підрядники, зокрема – Motor Oil Hellas, “відповідальні за забезпечення дотримання застосовних законів і правил щодо бізнесу з росією і російськими компаніями” і “повинні підтвердити дотримання таких законів і правил у межах процесу придбання”.

Згідно із санкційними правилами, турецьким підприємствам дозволили приймати російське паливо. Грецький нафтопереробний завод не може цього зробити.

Як відомо, із 5 грудня 2022 року діє ембарго Європейського Союзу на імпорт морської нафти з території росії. Також країни G7 та Австралія запровадили цінову стелю на рівні 60 доларів за барель для російської нафти. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.