Неділя, 2 квітня

Пенсіонерку посадили на 5 років за те, що лайкала проросійські картинки в «Однокласниках»

На Львівщині судили пенсіонерку, яка, як визнав суд, в забороненій в Україні російській соцмережі «Однокласники» підтримувала вторгнення Росії в Україну.

За матеріалами справи, у період з 18 березня до 15 червня 2022 року жінка ставила відмітки «класс» (аналог Like на «Фейсбуці») публікаціям проросійського характеру, передає «Судовий репортер».

Зокрема, це були зображення російських військовослужбовців, символіка російського воєнного вторгнення із літерами «Z» та «V» у кольорах прапорів РФ та терористичної організації «ДНР». У публікаціях зустрічались заклики-гасла: «Молимся за вас! Храни вас Бог…», «Горжусь!», «поддерживаю», «низкий поклон», «герой», «боги войны». А в одній з публікацій було зображено особу в міліцейській формі радянських часів, яка нібито звертається до військовослужбовців ЗСУ, що потрапили в полон, зі словами: «Ну, граждане бандеровцы, наёмники, наркоманы и прочие пи**сы, кто на восстановление Мариуполя, шаг вперёд!».

Пенсіонерка свою вину не визнала. Вона виправдовувалась, що ніякого злого умислу не мала, а, лайкаючи ці публікації, тролила, насміхалась з рашистів. Однак з допомогою запрошеного експерта суд з’ясував, що проставляння відміток «класс» не має нічого спільного з тролінгом — таким чином жінка лише виявляла своє позитивне ставлення до публікацій.

Окрім того, обвинувачена не змогла представити на свій захист жодних доказів, які б підтведжували, що вона вболіває за Збройні сили України. Навпаки, з її переписки у соцмережі з’ясувалось, що вона скаржилась на українських військових, та навіть передала інформацію про місця перебування тероборони у місті Самборі. Понад те, ще у 2021 році вона висловлювала бажання отримати російське громадянство.

Відтак суд визнав пенсіонерку винною у поширенні закликів до агресивної війни, глорифікації російських військових та розпалюванні національної ненависті. Вирок — 5 років позбавлення волі. Вилучені у жінки комп’ютер, два планшети і мобільний телефон буде конфісковано в дохід держави.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.