Середа, 22 березня

На Львівщині нарахували 183 об’єкти, що підлягають декомунізації

У Львівській області склали перелік об’єктів, що підлягають декомунізації. Загалом таких нарахували 183, — повідомив департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА.

Список об’єктів на декомунізацію оприлюднили вчора, 14 лютого, під час засідання відповідної робочої групи, що діє в області. До нього увійшли пам’ятники і таблиці радянської доби, присвячені солдатам радянської армії, колгоспникам, радянським космонавтам та діячам, подіям, які прославляють СРСР чи Російську імперію, а також радянські топоніми.

Водночас голова робочої групи з декомунізації Андрій Годик зазначив, що це ще не остаточний перелік і його можуть розширити.

Відтак обласна та районні робочі групи з питань декомунізації проведуть спільні виїзні засідання в районах області за участі активістів, істориків, краєзнавців та представників громад, щоб опрацювати зібрану інформацію, обговорити проблеми та пришвидшити процес декомунізації на території Львівщини.

Андрій Годик наголосив, що всі об’єкти, дотичні до радянського режиму, слід демонтувати до кінця 2023 року. Надалі частину з них планують передати в майбутній музей тоталітарних режимів.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.