п`ятниця, 24 березня

Суд повернув озеро «Едем Резорту» у державну власність

Господарський суд міста Києва вирішив, що земельну ділянку з озером на Львівщині, на якій розташований відпочинковий комплекс Edem Resort Medical & SPA, слід повернути у власність держави.

Таким чином, суд в повній мірі задовольнив позовні вимоги Львівської обласної прокуратури до Львівської облдержадміністрації та пов’язаного з відпочинковим комплексом суб’єкта господарювання — ТОВ «Узлісся».

Ця історія почалася в 2019 році, коли голова Львівської ОДА Маркіян Мальський розпорядився продати Edem Resort & SPA, власником якого вважається екс-нардеп Ігор Кривецький, земельну ділянку площею понад 15 га біля села Стрілки Перемишлянського району. Однак відчужувати цю ділянку не мали права, оскільки на ній знаходиться водойма площею 9,2 га. У документації про продаж цю водойму дивним чином «перетворили» на спортивний майданчик для занять водними видами спорту.

Прокурори втрутились у справу, вимагаючи повернути незаконно відчужену ділянку державі.

Коли в 2020 році стало відомо, що Маркіяна Мальського через розпорядження про продаж тої земельної ділянки підозрюють у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки, на фб-сторінці Edem Resort & SPA опублікували заяву ТОВ «Узлісся», в якій йшлося, що фірма поверне землю з водоймою державі. Однак зрештою цього так і не зробила.

Відтак прокурори пішли до суду. Проте суди першої та апеляційної інстанцій порушень не побачили і відмовили у задоволенні позову. Однак Верховний суд України скасував попередні судові рішення і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції. І от Госпсуд м. Києва задовольнив позов прокуратури. На рішення ще може бути подана апеляція. Коли воно набере законної сили, органи прокуратури вживуть заходів для його виконання.

За матеріалами: Львівська обласна прокуратура, Zaxid.net

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.