Понеділок, 29 травня

Парафіяни кафедрального собору УПЦ (МП) у Львові перейшли до ПЦУ

Парафіяни Свято-Георгіївського кафедрального собору у Львові, який донині належав УПЦ (Московського патріархату), проголосували за перехід до Православної церкви України.

Про це повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький та свідки події.

«Церква на вулиці Тараса Бобанича у Львові. Зараз у храмі ставлять остаточну крапку в існуванні тут так званого московського патріархату. Парафіяни ухвалюють рішення про перехід у ПЦУ», — написав на «Фейсбуці» голова ЛОВА. Він висловив сподівання, що найближчим часом ця церква стане Гарнізонним храмом ПЦУ.

За словами очевидців, перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ в Свято-Георгіївському кафедральному соборі відбувався не без проблем: були суперечки та навіть невеликі сутички. Уже після голосування в церкві відбулося богослужіння українською мовою.

Напередодні в соцмережах патріотично налаштована молодь стала поширювати заклик до львів’ян прийти в неділю, 9 квітня, за адресою, де розташований Свято-Георгіївський кафедральний собор, на мирну акцію з українськими прапорами. Ініціатори акції наголошували, що нікого бити і палити не збирались. Мотивом для такої акції послужило відео, зняте біля однієї з церков УПЦ (МП) у Львові, де прихожанки кажуть, що війну розпочала Україна. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.